Vaříme pro vás od pondělí 30.03.2020 

Od pondělí 30.3.2020 rozvoz jídel, poledního menu a piva.

Všechna naše jídla z jídelního lístku a PIVO si můžete vyzvednout také s sebou (nutné objednat telefonicky)

telefon na rozvoz jídel…774 96 96 96

vaše dotazy, informace a objednávky  s sebou volejte na …604 333 037

U nás máte polévku v ceně a rozvoz je zdarma!

Polední menu budeme každý den aktualizovat!

 

Jehněčí ragú zapečené s bramborovou kaší

Ingredience pro 4 osoby:

Jehněčí mleté maso 750g, dvě větší mrkve, jeden menší celer, můžete použít řapíkatý, dvě cibule, jeden stroužek česneku, olivový olej, sůl, pepř černý mletý, kvalitní červené víno 1 dcl, 4 ks čerstvých rajčat, dvě větší lžíce protlaku, 2 dcl zeleninového vývaru, čerstvá bazalka a kudrnka.

Postup:

Takže suroviny už máme a dáme se do vaření…

Mrkev, celer si nakrájíme na kostky, cibulku a česnek na jemno.Zeleninu si orestujeme na oleji, přidáme mleté jehněčí maso a společně to mícháme, až se nám maso pěkně zatáhne. Pak to lehce osolíme a opepříme. Přidáme rajčatový protlak a zamícháme, pak na kostky nakrájená rajčata a podlijeme červeným vínem. Přidáme zeleninový vývar a necháme asi 15 min zredukovat. Zatím si dáme vařit brambory na bramborovou kaši. Kaši připravíme bez mléka a másla, konzistence kaše bude lepší pro zapečení, bude to rychlejší.

Až se nám ragú zredukuje tak ho provoníme čerstvě sekanou bazalkou a kudrnkou, případně ochutíme solí a pepřem. Ragú pak rozdělíme do zapékacích misek, a doplníme bramborovou kaší. Misky pak vložíme do rozpálené trouby na pár minutek, než se nám kaše zapeče do zlatova. No a máme hotovo a můžeme podávat vynikající ragú

Nahoru